دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
" صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از بین متقاضیان واجد شرایط در سراسر کشور ، نمایندگی فعال می پذیرد.
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ايجاد اشتغال پايدار

با صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون

كارگاه آموزشي توجيهي نقش صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در طرح توسعه و ايجاد اشتغال پايدار مناطق روستايي و عشايري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي صندوق، با هدف تبيين و آشنايي نمايندگان سراسري صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون با نقش اين مجموعه در توسعه و ايجاد اشتغال پايدار مناطق روستايي و عشايري،كارگاهي آموزشي و توجيهي با حضور مديرعامل و اعضا هيئت مديره صندوق در مشهد مقدس برگزار شد.
در بخشي از اين همايش مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون ضمن گرامي داشت ايام پيروزي انقلاب اسلامي ايران گفت: از زمان وقوع انقلاب اسلامي در ايران تاكنون خدمات گسترده اي در زير ساخت ها و خدمات به مردم ارائه شده و بركت اين انقلاب براي همگان ملموس است و امروز مي بايست تلاش شود تا فاصله بين نسلي سبب كمرنگ شدن اين حركت عظيم و موثر مردمي نشود، در حالي كه از عنفوان انقلاب تا امروز، استكبار جهاني به طرايق مختلف فشارهايي را به كشور وارد نموده كه اين اقدامات با رهنمود هاي مقام معظم رهبري و تلاش هاي نظام جمهوري اسلامي ايران بي اثر بوده و ايران در اكثر شاخص ها به عنوان كشور پيشرو در منطقه خاورميانه مطرح است.
وي در ادامه افزود : البته در اين ايام با رشد جمعيت، افراد بسياري به بازار كار وارد شده كه در حال حاضر اين امر بحران بيكاري را بوجود آورده است و رفع اين معضل در اولويت امور دولت قرار گرفته، ليكن هريك از افراد مي بايست با توجه به جايگاه خود تلاش مضاعفي را در راستاي اشتغال پايدار ترتيب دهند.
مهدي حسين نژاد گفت : سال ١٣٣٥كه نخستين سرشماري كشور انجام شده، ٣٣درصد افراد داراي اشتغال انفرادي بوده اند و در حال حاضر اين مولفه به حدود٢٢درصد كاهش يافته است كه نشان از كاهش اشتغال پايدار دارد و اكنون نيز سياست هاي دولت به گونه اي است كه كليه فعاليت ها با انديشه اشتغال پايدار صورت پذيرد و براي دستيابي به اين امر، با حمايت هاي وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي در نظر است تا سرمايه صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون به عنوان يكي از اركان اشتغال كشور بوسيله هيئت دولت با ارقام قابل توجهي افزايش يابد.
مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در خاتمه بيان داشت: وظيفه ذاتي ما خدمت رساني به تعاوني ها، توليد كنندگان، كارآفرينان،مخترعين و سرمايه گذاران است و اين مهم با اعتبارسنجي دقيق، با تكيه بر نفس پروژه هاي نوآورانه براي كاهش خطرپذيري دولت انجام خواهد شد.
در بخش ديگري از اين گردهمايي منوچهر يزداني، مشاور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و عضو هيئت مديره صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، به بيان مطالبي پيرامون طرح اشتغال پايدار پرداخت و گفت: در سال هاي گذشته، محور توسعه اشتغال، ميزان عرضه نيروي كار بود، به نحوي كه سامان دهي و تخصيص تسهيلات بر مبناي افراد جوياي كار صورت مي گرفت و اكنون رويكرد دولت بر آن است كه طرح هاي خلاقانه و ميزان مهارت افراد در نظر گرفته شود تا ارزش آفريني و دسترسي به بازار پايدار جهاني حاصل آيد.
عضو هيئت مديره صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در ادامه اظهار داشت : پايداري اشتغال و پروژه ها از مسير زنجيره ارزش و تكميل آن مي گذرد و اين بدان معناست كه پس از بررسي طرح ها، نمونه هاي موفق نظير مجموعه هاي دانش بنيان از ضمانات و تسهيلات بهره مند مي شوند، چون اين دسته از شركت ها علاوه بر ايجاد ارزش افزوده، اشتغال زايي پايدار را نيز به همراه خواهند داشت و اين تغيير بينش نيز در حوزه تعاون بسيار پر اهميت خواهد بود و صندوق ضمانت سرمايه گذاري راهبري نرم افزاري اين تفكر را بر عهده خواهد داشت.
در ادامه اين همايش، هريك از مديران ستادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، در كارگاه هايي تخصصي به تشريح نقش خود در شكل گيري طرح توسعه و ايجاد اشتغال پايدار مناطق روستايي و عشايري پرداختند


٠٠:٤٩ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٩٨١    /    تعداد نمایش : ٦٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.