دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
" صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از بین متقاضیان واجد شرایط در سراسر کشور ، نمایندگی فعال می پذیرد.
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رکوردزنی ثبت تعاونی در ۱۰ ماه

کلانتری:هر نفر ۴۱ میلیون تومان وام گرفت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک هزار و ۵۰۰ تعاونی مشکل دار داریم که یک هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش در اختیار این تعاونی ها قرار دادیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق، سید حمید کلانتری امروز در نشست خبری اظهار داشت: در ۱۰ ماهه اول امسال ۳ هزار و ۸۶ تعاونی تشکیل شد و به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز کرده اند که از این میزان ۸۱۸ تعاونی کشاورزی، ۵۸۴ تعاونی صنعتی و ۳۱۶ تعاونی چند منظوره ایجاد شده است.

او با بیان این که تعاونی های تامین نیاز تولیدکنندگان در یک رشته از تولیدات همسان یا متناسب با هم تولید می کنند، عنوان کرد: بین ۴۰ تا ۵۰ تعاونی مشترک، تعاونی تامین نیاز خدماتی را تشکیل می دهد که یک هزار و ۴۰۷ عضو کرده که در ۴۵ تعاونی بزرگ قرار گرفتند و ۹۲۳ نفر هم ایجاد اشتغال داشتند.

کلانتری ادامه داد: در حوزه تعاونی های دانش بنیان، ۱۴۸ شرکت تعاونی دانش بنیان با عضویت ۲ هزار و ۱۷۶ نفر و فرصت شغلی ۲ هزار و ۲۵ نفر ایجاد شد.

وی گفت: تعاونی هایی که در روستا وجود دارند، به دنبال توسعه هستند. یک هزار و ۵۳۷ تعاونی را در ۱۰ ماهه اول امسال تحت پوشش قرار دادیم که نزدیک ۵۰۰ تعاونی امسال تاسیس شدند و یک هزار و ۳۷ تعاونی که از گذشته وجود داشتند برای توسه و تامین سرمایه در گردش تسهیلات دریافت کردند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۹۰۵ میلیون تومان به صورت میانگین به ازای هر تعاونی تسهیلات دریافت کردند که این میزان به ازای هر نفر ۴۱ میلیون تومان است که در هر تعاونی به طور متوسط ۳۲ نفر شاغل شدند.

کلانتری عنوان کرد: به همه جوانان تحصیل‌کرده روستایی توصیه می کنم که امکانات کشاورزی در حوزه صنایع دستی، فرش، IT برای استفاده و بهره مندی از این تسهیلات اقدام کنند.

وی متذکر شد: جلوگیری از مهاجرت و ایجاد شغل در کانون روستاها از اهداف تسهیلات اشتغال روستایی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ما از طریق توانمندسازی و آموزش هایی فنی و حرفه ای آمادگی داریم از جوانان حمایت کنیم. می توان از این تسهیلات که با نرخ ۶ درصد است، استفاده کرد.

کلانتری تصریح کرد: این موضوع در سال آینده هم ادامه پیدا می کند و ۴ بانک عامل توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک کشاورزی در این زمینه فعال خواهند بود.

وی ادامه داد: یک هزار و ۵۰۰ تعاونی مشکل دار داریم که یک هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش در اختیار این تعاونی ها قرار دادیم.

کلانتری با تاکید بر این که تعاونی ها امروز می توانند به محلی برای ایجاد کسب و کارهای اجتماعی تبدیل شوند، گفت:« در سال ۹۷ در نظر داریم تعاونی های اجتماعی را با تمرکز بر تقویت تعاونی های زنان به ویژه تعاونی های مشاغل خرد و خانگی را تحت پوشش قرار دهیم.

وی تصریح کرد: ۱۰ هزار تعاونی زنان در کشور داریم که ۱۲۶ هزار نفر عضو دارند و ۱۱۷ هزار نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت تعاونی های دانشجویی نیز عنوان کرد: در دانشگاه ها این تعاونی ها می توانند توسط دانشجویان محصل در یک رشته تحصیلی تشکیل شوند و با استفاده از ظرفیت های دانشگاه در حین تحصیل به فعالیت های تولیدی و خدماتی مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازند که این موضوع باعث می شود فارغ التحصیلان بعد از پایات دوره تحصیل، وارد کسب و کار شوند. در این زمینه از همه مدیریت دانشگاه ها انتظار داریم به طرح تاسیس تعاونی های دانشجویی همت گمارند.

کلانتری درباره ساماندهی دستفروشان در قالب تعاونی خاطرنشان کرد: این اقدام باید با همکاری چند نهاد از جمله شهرداری، وزارت کشور و وزارت تعاون صورت گیرد. در این زمینه مذاکرات قابل قبولی با معاونت برنامه ریزی و اقتصادی شهرداری صورت گرفته است. 


٠٩:١٠ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٩٧٦    /    تعداد نمایش : ٥٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.