سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

سامانه رتبه بندي صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون،

ضامن امنيت كسب و كار تعاوني ها

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در مراسم تجليل از تعاونگران برتر استان گلستان حضور يافت.

 

مهدی حسین نژاد ظهر سه شنبه در داوزدهمین جشنواره تعاونی های برتر گلستان اظهار کرد: بخش تعاون کشور نیاز به کمک دارد و ما در صندوق ضمانت سرمایه گذاری می توانیم به تعاونی های کشور و توسعه آن ها کمک کنیم.

وی با یادآوری اینکه در قانون اساسی سه بخش اقتصادی دولتی، خصوصی و تعاونی را تعریف کرده اند، افزود: بخش عمده اقتصاد کشور دولتی است و بیان می شود ۸۰ درصد دولتی حدود ۲۰ درصد خصوصی و تعاونی است.

‎ ‎وی با بیان اینکه هنوز بانک اطلاعاتی درستی از تعاونی های کشور نداریم، اضافه کرد: سه راه برای توسعه بخش تعاون کشور وجود دارد و نخستین راهی که در دستور کار دولت یازدهم و دوازدهم تغییر مالکیت دولت است.

حسین نژاد با یادآوری اینکه با دستور رئیس جمهور پروژه های نیمه تمام باید به بخش خصوصی و تعاونی واگذار شود، تصریح کرد: این راه سریع و بهترین راه برای توسعه تعاونی ها در کشور است.

وی بیان کرد: پروژه های نیمه تمام کشور می تواند به تعاونی های بزرگ مقیاس واگذار شود و ما هم تلاش می کنیم با تامین مالی جدید و تضمین آن ها را کمک کنیم.

وی با بیان اینکه هر شهر می تواند تعاونی عمران شهری را تشکیل دهد و از خیلی از مباحث حقوقی و مالیاتی معاف شود، خاطرنشان کرد: توسعه تعاونی های موجود راهکار دوم دولت برای توسعه اقتصاد تعاونی است.

حسین نژاد با بیان اینکه برای تولید انبوه و مبادلات وسیعی بخش خصوص و تعاونی هیچ یک به تنهایی نمی توانند در حوزه صادرات موفق شوند، تاکید کرد: باید تشکل هایی با سهامداری تعاونی در حوزه صادرات تشکیل دهیم.

وی راهکار سوم را در تشکیل تعاونی های جدید و دانش بنیان دانست و گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می تواند مشکل وثیقه تعاونگران را حل کند و با اعتبار سنجی و رتبه سنجی تامین وثیقه آن ها را بپذیرند.

 وی از صدور یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه سرمایه گذاری برای تعاونی های کشور  خبر داد و افزود: متاسفانه سهم تعاونی های گلستان از این ضمانت نامه ها ناچیز بوده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه رتبه‌ بندی شرکت‌ های تعاونی‌ طراحی و راه ‌اندازی شده است،ادامه داد:امسال برنامه ریزی صدور ضمانت نامه برای شرکت های تعاونی فعال به منظور مشارکت هر چه بیشتر در توسعه اقتصادی به صورت فردی 120 میلیارد ریال و به صورت اتکایی سقف ضمانت نامه برای هر تعاونی 180 میلیارد ریال تعیین شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور با اشاره به اینکه سه نوع ضمانت نامه عمومی، اعتباری و معاملات از طریق صندوق سرمایه‌گذاری تعاون کشور قابل ارائه است، افزود: این صندوق برای شرکت تعاونی های مناطق برخوردار ۷۰ درصد و مناطق محروم و دانش بنیان ۸۰ درصد تسهیلات آن را تضمین می کند.

وی ناامن بودن فضای کسب و کار را یکی از معضلات موجود کشور دانست و تصریح کرد: امسال رتبه‌ بندی تعاونی ها را در دستور کار قرار داده ایم و با پذیریش ضمانت سرمایه گذاری آن ها بر اساس رتبه به توسعه و توانمند سازی آن ها و همچنین امنیت بیشتر فضای کسب و کار کمک کنیم.

در ادامه اين مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان نیز گفت: نظام اسلامی با طرح بخش تعاونی ؛ایجاد یک اقتصاد جدید با رویکرد کاملا مردمی، عدالت محور و برای توزیع مناسب ثروت در بین مردم را بنا گذاشت تا از دو قطبی شدن جامعه در قالب اقتصاد آزاد و دولتی پرهیز شود.

محمود ربیعی افزود: باید برای استفاده از ظرفیت بخش تعاون در رونق اقتصادی کشور باید حمایت جدی تر دولت از سرمایه گذاری در ایجاد ساختار جدید و آموزش حرفه ای اعضای شرکت ها ؛ انجام گیرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز تعاون را بخش مهمی در رونق اقتصادی جامعه دانست و گفت: هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت تعاون که قانون اساسی هم از آن حمایت می کند، به خوبی استفاده کنیم.

سعید مازندرانی؛ علت محقق نشدن سهم بخش تعاون در توسعه اقتصادی کشور را فقدان توجه کافی دولت، توجه نکردن تعاونی ها به امر توانمندسازی، مشکل در مدیریت شرکت های تعاونی و به روز نبودن اطلاعات تعاونی ها عنوان کرد.

وی اجرای طرح تواتمندسازی شرکت های تعاونی دانش بنیان، پیگیری طرح تعاون روستا ، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای اعضا و مدیران شرکت های تعاونی را برنامه های این اداره کل در استان برشمرد و گفت: اکنون دو هزار و 600 شرکت تعاونی در بخش های مختلف در استان فعال هستند.

مازندرانی به برگزاری یازدهمین جشنواره تعاونی ها برتر گلستان اشاره کرد و گفت: امسال در این جشنواره 551 شرکت تعاونی شرکت کردند که هیات داوران از میان 46 شرکت راه یافته به مرحله نیمه نهایی، 19 تعاونی را برتر اعلام کردند.

 


١٠:٠١ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٩٢٠    /    تعداد نمایش : ٧٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.