جمعه ٣١ خرداد ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از سامانه اینترنتی مشاوره کسب و کار در کاشان

توسط مدیرعامل صندوق

صندوق تعاون در برنامه ششم توسعه سالانه 600 میلیارد تومان ضمانت نامه برای فعالان بخش تعاون صادر می کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از خبرگزاری صداو سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور در جمع کارآفر ینان کاشانی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تکلیفی برای این صندوق تعیین نشده است گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون برای کاهش ریسک و توانمندسازی شرکت های تعاونی برنامه هایی از جمله نهادینه سازی و تسهیل در فضای کسب و کار در دستور کار دارد.

وی افزود : یک هزار و 400 میلیارد ریال ضمانت نامه در 6 ماهه نخست امسال صادر و نزدیک به سه هزار میلیارد ریال ضمانت نامه مصوب شد که زمینه اشتغال 900 نفر را فراهم کرده است.
ایشان به اجرای طرح های اشتغال روستائیان و فراگیر اشاره کرد و گفت : سه میلیارد ریال برای اعضای شرکت تعاونی بانوان در راستای اجرای این طرح ها و برای شرکت تعاونی مردان 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ضمانت نامه بدون وثیقه ملکی و تنها با چک و سفته صادر می شود.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، علت بالا بودن مبلغ ضمانت برای بانوان را وجود بیش از 2 میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور و تلاش ها برای فقرزدایی و اشتغال آن ها ذکر کرد.
به گفته وی سقف ضمانت نامه در دولت گذشته 15 میلیارد ریال بود که این رقم در دولت تدبیر و امید به 180 میلیارد ریال با نرخ کارمزد حدود یک درصد افزایش یافته است.
حسین نژاد بیان کرد : 30 درصد به عنوان خوش حسابی تخفیف داده می شود چرا که صندوق ضمانت سرمایه گذاری حافظ برنامه های دولت و هم حامی کارآفرینان است؛ از این رو فرایند اعتبار سنجی برای طرح های ورودی وجود دارد.

وی به تایید 70 درصد از طرح های وارد شده به صندوق ضمانت اشاره و اضافه کرد : 10 هزار میلیارد ریال ضمانت نامه سرمایه گذاری برای یک هزار و 500 شرکت تعاونی در چهار سال گذشته صادر شد که همه این تسهیلات به طور کامل در محل طرح ها هزینه شدند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور تصریح کرد: این میزان صدور ضمانت نامه تنها چهار درصد معوقه دارد که نسبت به سیستم های بانکی بسیار اندک می باشد زیرا افزون بر نظارت بانک عامل، نظارت دومی وجود دارد و نمی توان انحرافی را در هزینه پذیرفت.
وی ادامه داد : صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در سال 89 با هدف حمایت از تعاونی های فاقد توان تامین وثیقه راه اندازی شده و در راستای کاهش خطرپذیری و توانمندسازی شرکت های تعاونی برنامه هایی از جمله نهادینه سازی و تسهیل در فضای کسب و کار را در دستور کار دارد.
حسین نژاد روش های تامین مالی شرکت های تعاونی و نظام رتبه بندی این شرکت ها را با هدف هم افزایی و ارتقای سطح تعاونی ها از دیگر برنامه های اولویت دار صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور برشمرد.

وی از راه اندازی بازار مجازی به عنوان دیگر برنامه های این صندوق نام برد و بیان کرد : بازار مجازی با سه روش کسب و کار با کسب و کار، کسب و کار با مشتری و کسب و کار با دولت انجام می شود.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور برای شرکت در آیین رونمایی از سامانه اینترنتی کسب و کار در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کاشان به این شهرستان سفر کرد.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
١٧:٠٧ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.